Rozsáhlá rekonstrukce stravovacího provozu odstartuje na podzim letošního roku v Kroměřížské nemocnici a.s. Po ukončení této etapy prací, která si vyžádá celkem čtyřicet tři milionů korun, se tady bude po více než čtyřech letech opět vařit.

V současné době je strava pro nemocnici zajišťována dodavatelsky. Denně je přiváženo asi 160 obědů pro zaměstnance a 300 obědů pro pacienty, zároveň s obědy se také přiváží asi 400 studených svačin a večeří. „Ve chvíli, kdy opět obnovíme provoz kuchyně, očekáváme, že se zlepší kvalita stravy jak pro pacienty, tak pro naše zaměstnance. Taktéž očekáváme ekonomickou úsporu v řádech několika milionů korun ročně a navíc se vytvoří přibližně deset nových pracovních míst,“ podotkl ředitel Kroměřížské nemocnice a.s. Pavel Calábek.

Plánovaná první etapa rekonstrukce bude mimo jiné spočívat ve statickém zajištění stavebních konstrukcí celé budovy včetně boční šikmé rampy, stavebních úpravách vnitřního provozu bývalé kuchyně včetně skladů, sociálního zařízení a šaten pro personál kuchyně. Ve vnitřních prostorách kuchyně budou provedeny nové úpravy povrchů stěn, podlah a stropů a bude vybudována nová expediční rampa se zastřešením. Budou vybudovány také nové rozvody vody, kanalizace, vytápění, elektroinstalace a vzduchotechniky.

Celkově si rekonstrukce stravovacího provozu vyžádá třiačtyřicet milionů korun, třiatřicet milionů přitom uhradí Zlínský kraj, zbylých asi deset milionů určených na technologii doplatí nemocnice z vlastních zdrojů. „Celá realizace první etapy oprav by měla být ukončena do konce roku 2011,“ dodal ředitel Calábek.