Praha (Pressweb) – Východočeši z okolí Hradce Králové a Pardubic budou mít tento týden svoji premiéru. Pořad Prostřeno! představí pestrou pětici – tři ženy a dva muže. Účastníci zábavné kulinářské soutěže jsou rozdílní, jak už jen lidé mohou být. Prostřeno! je o jídle, o zábavě, o bydlení a mezilidských vztazích. Vážky rozhodování ovlivní i dvě posledně jmenované kategorie.

Kam až může zajít zábava, aby se někdo neurazil? Jaké oblečení zvolit na večeři, kde je smíšená společnost a hosté se moc neznají? A nakolik dokáže prostředí kuchyně a bytu ovlivnit náš dojem z podávaného jídla? Pokud si nenecháte ujít další týden pořadu Prostřeno, znovu se přesvědčíte, že skutečně jíme i očima. Už od pondělí 3. května každý všední den v 18.00 na Primě.

Pondělí: starostlivá maminka Jitka (36)

První den kuchařsko-hostitelské show patří pedikérce Jitce, která bydlí v lázeňském městečku Luže a vychovává tu s manželem dva syny. Mezi dětmi je skoro desetiletý rozdíl a staršímu chlapci by Jitka chtěla za případnou výhru pořídit počítač. Doma má ještě miminko, s nímž je momentálně na mateřské dovolené. Bydlí v útulném domečku, kde má účelně vybavenou kuchyni. Vaří z hlavy, odvažuje od ruky, ráda experimentuje a kuchařky moc neuznává. Pro hosty si ale připravila jídlo, o němž ví, že návštěvám chutná. Osloví svým lužským masem dvou barev a pudinkovo-tvarohovým krémem? Sama sladké nemůže, je totiž diabetička. Zato ráda zpívá a možná k tomu donutí i ostatní!

Úterý: intelektuál Milan (54)

V Hradci Králové žije v sídlištním bytě dvakrát rozvedený Milan, otec tří dětí. Jeho byt je těsně před rekonstrukcí. Bydlí s ním maminka a králík. Milan si splnil sen, pracuje na volné noze. Má široký záběr, dokonce natáčí filmy a píše knihy. Natáčení společné scénky si vybral i jako hlavní zábavu pro hosty. Jeho večeře ale nikoho nenadchla, „úprava“ stolu rovněž ne a stav jeho kuchyně a příslušenství mnohé dokonce pohoršil. Špína neinspiruje k lepší chuti.

A když se mají podávat žabí stehýnka, tak už vůbec ne! Jako svéráz s velmi zvláštním smyslem pro humor se Milan projeví i na dalších návštěvách, kde si s ráznou deratizátorkou Jindřiškou opravdu nepadnou do oka. Možná by Milanovi k výhře mohl pomoci nějaký zázrak. Že by moučník zvaný boží milosti?

Středa: veselá miss XXL Andrea (31)

Energická barmanka Andrea otevře dveře svého bytu ve středu. V životě to vzala v opačném gardu. Nejprve porodila dva syny a pak se rozhodla pro studium. Výhru by použila právě na zaplacení školného na soukromé obchodní akademii. Bere proto svou účast v soutěži velmi vážně a vsadí na kvalitní vepřové z panenky. Vyrobí pokrm hodný božské Afrodity a k masu bude podávat řecké brambory. Neošidí ani předkrm a moučník, i když další pudink týdne neocení ani Jitka, ani Lukáš. Andrea se ráda směje (dokonce i Milanovým vtipům) a její pantomima s hádáním profesí Východočechy pobavila. Veselá blondýna se kdysi zúčastnila soutěže o miss XXL a měla by si dát pozor na hloubku svého neposedného výstřihu!

Čtvrtek: profesionální voják Lukáš (25)

Předposlední den soutěže se odehraje v novém bytě na břehu Labe v Hradci Králové u Moraváka Lukáše. Pohledný mladík bydlí ve městě již šest let a s přítelkyní si právě zařídili byt. Lukáš je miláček všech soutěžících. Přitom je to především voják jako ze škatulky, který má rád pořádek. Kdekdo tipuje, že vyhraje. Vaření rozumí a jeho večeře proběhne v italském duchu. Štěstěna je vrtkavá, zvlášť když jí ostatní zdatně podrážejí nohy. Hostitelova snaha může vyjít naprázdno, když se hosté neumějí chovat…

Pátek: hrubozrnná Jindřiška (55)

Jindřiška je nejstarší účastnicí východočeského týdne a patří jí páteční finále. Přes svůj věk má energie a sebevědomí na rozdávání. Má velmi nezvyklé povolání, je deratizátorka. Vlastní podkrovní byt, dýchala by pro svého manžela, děti a vnoučata. Miluje, když všem chutná a srdečně se baví okolo stolu. Nebere si ale servítky. Dost drsně lidem říká i nepříjemné věci. Uvaří oblíbené rodinné menu, je to pro ni sázka na tutovku. Na kvalitě a množství masa nešetřila. Ocení to ostatní a najdou konečně svého favorita? Než se ale rozhodne, kdo bude hostitelem týdne a získá 25 000 korun, postará se o pořádný rozruch Milan. Nastane velké usmíření?

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno. Nebudou chybět ani rady, jak být nejlepším hostitelem.